WOSP

Miło jest nam poinformować, że Szpital Powiatowy w Sławnie  otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt medyczny. Jest to:

1. Bilirubinometr
  2. Inkubator zamknięty
  3. Kardiomonitor
  4. Lampa do fototerapii
  5. Stanowisko resuscytacyjne

Powyższy sprzęt został przeznaczony dla Oddziału Dziecięco- Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Otrzymany sprzęt jest sprzętem wysokiej klasy, który stanowi nieocenioną pomoc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu leczenia i opieki nad małymi pacjentami zapewniając im przede wszystkim bezpieczeństwo w procesie diagnostyczno- leczniczym.

Szczególnie cennym darem jest stanowisko do resuscytacji noworodków Resuscitaire – nowej generacji wielofunkcyjna aparatura, wyposażona w dwa źródła światła, promiennik ciepła, ssak, dwa przenośne puls oksymetry Schillera oraz gazy oddechowe. Umożliwia ustawienie odpowiedniego ciśnienia i ilości mieszaniny tlenu i powietrza co jest niezbędne w procesie bezpiecznego, skutecznego leczenia dzieci z zaburzeniami oddychania po porodzie. W komplecie znajduje się resuscytator AMBU oraz waga elektroniczna.

W marcu personel lekarski i pielęgniarski pracujący w oddziale odbył szkolenie w zakresie obsługi nowej aparatury.

Dobrze wyposażone placówki stanowią dzisiaj gwarancję profesjonalnego świadczenia usług medycznych w opiece nad dzieckiem.