Będziemy rodzicami

Przygotowanie do porodu - wskazówki dla Rodziców:

Co zabrać do szpitala?

Dla Mamy

Dokumenty:

• dowód osobisty
  • aktualny dowód ubezpieczenia
  • karta przebiegu ciąży
  • oryginalny wynik grupy krwi
  • karty informacyjne z pobytów w szpitalu w okresie ciąży

Rzeczy osobiste:

• szlafrok
  • kapcie/klapki pod prysznic
  • ręczniki
  • przybory toaletowe
  • bieliznę osobistą – majtki jednorazowe
  • 2 opakowania podpasek
  • napoje niegazowane / w szczególności zalecana jest woda niegazowana /

Każda pacjentka Oddziału Położniczego naszego szpitala otrzymuje bezpłatnie  zestawy informacyjno-pielęgnacyjne dla młodych mam.

Dla dziecka:

• 1 opakowanie pampersów/
  • 1 opakowanie chusteczek nawilżających

AKTUALNOŚCI

Odwiedziny pacjentek możliwe są codziennie w godzinach od 9.00 do 20.00 w pomieszczeniu Izby Przyjęć Oddziału.

Wypisy z Oddziału odbywają się od godziny 11.30, przyjęcia na Oddział – całą dobę.

”PORÓD NA WESOŁO”

W naszym szpitalu przyszłe mamy mają możliwość skorzystania z nowej metody uśmierzania bólów przy porodzie mieszanką podtlenku azotu oraz tlenu - tzw. gazem rozweselającym / ENTONOX /. Środek ten stosowany jest w medycynie od co najmniej końca XVIII wieku.  Jest uznanym a co najważniejsze bezpiecznym dla matki i płodu środkiem o działaniu zmniejszającym odczuwanie bólu, lęku i niepokoju, lekko euforyzującym.  Znieczulenie podtlenkiem azotu to znieczulenie wziewne. Pacjentka wdycha przez indywidualną maskę gaz przed skurczem porodowym. Działanie gazu staje się odczuwalne po kilku wdechach i utrzymuje się przez kilka minut po zaprzestaniu stosowania. Użycie gazu rozweselającego jako środka znieczulającego przy porodzie jest bezpłatne.   Każda rodząca kobieta drogami naturalnymi, która będzie kwalifikowała się do uśmierzania bólu z zastosowaniem podtlenku azotu będzie miała taką możliwość.

Do dyspozycji rodzącej Oddział posiada worek Sako oraz piłkę.