Oddział ginekologii

Koordynator Oddziału lek. Mariusz Birnbaum – specjalista  ginekolog - położnik

Pielęgniarka Odziałowa: Dorota Macurek

Telefon: 59 810 63 32

Oddział ginekologiczny mieści się na parterze w 3-kondygnacyjnym budynku z windą.

Posiada bazę 15– łóżkową, w tym:

- 2 sale pooperacyjne trzyłóżkowe wyposażone w  dzwonki przyłóżkowe, telewizor

- 1 salę czterołóżkowa

- 1 salę trzyłóżkową

- 1 salę dwułóżkową

Oddział dysponuje aparatem USG , UDT / detektor tętna płodu /, aparatem do znieczuleń oraz diatermią stosowaną do zabiegów  diagnostycznych.

Oddział ginekologiczny świadczy usługi:

• pełen zakres leczenia operacyjnego nowotworów narządu rodnego - rak jajnika, rak endometrium, rak szyjki macicy, rak sromu;
  • leczenie operacyjne guzów przydatków
  • leczenie operacyjne mięśniaków macicy
  • leczenie operacyjne wysiłkowego nietrzymania moczu(operacje pochwowe z użyciem taśmy syntetycznej, operacje brzuszne)
  • leczenie zaburzenia statyki narządu rodnego(obniżenie i wypadanie) drogą pochwową w tym z użyciem materiału syntetycznego - siatki
  • leczenia stanów zapalnych przydatków
  • opieki nad ciężarnymi do 22 tygodnia ciąży - oddział ginekologii, powyżej 22 tygodnia - oddział położniczy
  • operacje plastyki pochwy i krocza
  • operacje laparoskopowe

Każda pacjentka prowadzona jest wg indywidualnego procesu pielęgnowania.

W operacjach ginekologicznych stosujemy kosmetyczne szycie używając wchłanianych nici.

Oddział wykonuje również zabiegi diagnostyczne - pobyt na Oddziale z reguły trwa jeden dzień.

W leczeniu nadżerek  i zmian chorobowych szyjki macicy na Oddziale stosujemy zabieg elektrokonizacji / ELK /  przy użyciu diatermii.

Przyjęcia do Oddziału odbywają się codziennie od godz. 8.00.

Od pacjentek wymagane są:

• Skierowanie do Szpitala
  • Aktualny dowód ubezpieczenia
  • Dowód tożsamości

Każda pacjentka przy przyjęciu na Oddział powinna mieć ze sobą ponadto:

• Własne przybory toaletowe
  • Koszulę / pidżamę/, kapcie, szlafrok
  • Wodę mineralną do picia

Na Oddziale zezwala się na odwiedziny osób najbliższych codziennie w godzinach od 14.00 do 16.00.  Zabronione są odwiedziny dzieci do lat 12.